close
تبلیغات در اینترنت
رزمی

قهرمان آسیا نگران چیست؟

15 بازدید

ابهاماتی در نامه ارسال شده مسئولان فدراسیون تکواندو به رئیس فدراسیون جهانی وجود دارد، اما کسی در خانه تکواندو پاسخگو نیست.

خبرگزاری فارس: قهرمان آسیا نگران چیست؟
    •  
 

 

به گزارش خبرگزاری فارس، چندی پیش کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران با توجه به وجود نگرانی‌های مسئولان فدراسیون تکواندو مبنی بر احتمال عدم مدیریت مطلوب در برگزاری رقابت‌های تکواندو بازهای آسیایی اینچئون، نامه‌ای به دکتر چو رئیس فدراسیون جهانی ارسال کرده و از وی خواست تمهیدات لازم در این زمینه بر اساس احترام بر روح المپیک و ارزش‌های حاکم در ورزش اندیشیده شود.

امروز(یک شنبه) خبری روی خروجی سایت فدراسیون تکواندو قرار گرفت که دکتر چو رئیس فدراسیون جهانی پاسخ نگرانی‌های فدراسیون ایران را داده بود. در متن نامه آمده است که در خصوص رعایت مدیریت مطلوب در برگزاری رقابت‌های تکواندو در بازی‌های آسیایی اینچئون دستورات لازم صادر شده است.

 

ادامه مطلب

تاریخچه پیدایش ورزشهای رزمی

108 بازدید

در ارتباط با تاریخچه پیدایش هنر های رزمی تا کنون تحقیقات متعددی صورت گرفته است. بعضی ها خاستگاه هنرهای رزمی را به چنین ارتباط می دهند.گروهی دیگر اعتقاد دارند که این حرکات و تکنیکهای رزمی در بخشهایی از هند باستان حدود 2500 سال پیش پایه ریزی شد و ازطریق راهبان هندی بودایی به چین برده شد و سپس از طریق چین به ژاپن کره و تایلند ودیگر کشور ها انتقال داده شد. درهر صورت تا کنون نظروعقیده مستند واحدی در ارتباط با خاستگاه هنر رزمی در دست نیست. درسالهای اخیر بعد از کشفیات باستان شناسی در حوالی شهر جیرفت استان کرمان تمدن نا شناخته ای پیداشد که تمام باور های باستان شناسان جهان را زیرورو کرد. بیرون آوردن کتیبه ها ظروف و لوازم جنگی ودیگر لوازم زندگی از زیر خاک تمدنی را اشکار کرد که تابه حال از چشم باستان شناسان پوشیده بود. قدمت این تمدن به بیتر از 7000 سال پیش بر میگردد. تا قبل از این تصور می شد که قدیمی ترین تمدن جهان در بین النهرین توسط سومری ها پایه ریزی شده است ولی اکتشافات در جیرفت این فرضیه را باطل کرد .چون تحقیقات باستانی نشان داد که تمدن جیرفت حدود 2000 سال قدیمی تر از تمدن سومری ها می باشد. با این حساب خاستگاه و گهواره تمدن بشری در ایران می باشد وایران زمین منشا فرهنگ و خط وشهر نشینی است. جناب استاد انوش راوید تاریخدان ومحقق اعتقاد دارد که هنر های رزمی از ایران بر خاسته است و ایشان بر این مهم تاکید بسیار دارد و مطالب ومستندات زیادی هم دراین زمینه ارایه داده اند. پیشنهاد می شود برای تحقیق بیشتر در این زمینه به نوشته های انوش راوید مراجعه شود. در هر حال اگر خاستگاه هنر رزمی ایران باشد یا نباشد تاثیری بر اراده ما برای ساختن یک سبک جدید رزمی ایرانی وملی نمی گزارد. چون جایگاه کنونی کشور ما در هنر های رزمی در جهان بسیار رفیع وبلند است وبه ما این اجازه و اختیار را می دهد که حرف تازه ای برای گفتن داشته باشیم و ما همین کار را خواهیم کرد.

نمونه ای از کتیبه باستانی
ادامه مطلب