close
تبلیغات در اینترنت
اخبار کلی

سفر 2 روزه روحانی به عشق‌آباد پایان یافت

دسته بندی: دولت, اخبار کلی,
33 بازدید

 

خبرگزاری فارس: سفر 2 روزه روحانی به عشق‌آباد پایان یافت     
«حسن روحانی» رئیس جمهور ایران که برای یک سفر 2 روزه به ترکمنستان سفر کرده بود عصر امروز به تهران بازگشت.

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فانوس در عشق‌آباد، «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران که برای یک سفر 2 روزه به عشق آباد سفر کرده بود، عصر امروز با بدرقه مقامات عالی رتبه ترکمنستان این کشور را به قصد تهران ترک کرد.

این سفر که از غروب روز گذشته آغاز شده بود، از صبح امروز با دیدار روسای 2 کشور با یکدیگر و مذاکرات در زمینه های مختلف ادامه پیدا کرد.

در این سفر که تعدادی از وزرا جمهوری اسلامی ایران رئیس جمهور را همراهی می‌کردند، 17 سند همکاری در عرصه‌های مختلف توسط مقامات عالی رتبه 2 کشور به امضاء رسید.

شرکت در کنفرانس خبری و همایش تجاری بین 2 کشور از جمله برنامه های روحانی در ترکمنستان بود.

ترکمنستان کشوری است در شمال شرق ایران که با داشتن بیش از 900 کیلومتر مرز مشترک خشکی و آبی، تمامی مرز ایران در شمال‌شرق را پوشش می‌دهد. این کشور با داشتن 480 هزار کیلومتر وسعت و حدود 5 میلیون نفر جمعیت در سال 1991 (1370) پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به استقلال رسید و به‌عنوان یک کشور مستقل جدیدالتاسیس به عضویت سازمان ملل درآمد و به یکی از کشورهای منطقه آسیای مرکزی تبدیل شد.
جمهوری اسلامی ایران با حمایت از به استقلال رسیدن ترکمنستان در سال 1370، اولین کشوری بود که استقلال این کشور را به رسمیت شناخت و روابط دیپلماتیک با عشق‌آباد برقرار و با ارائه کمک‌های فراوان به دولت و ملت ترکمن، آنان را در حفظ و تداوم استقلال یاری کرد. از آن زمان تاکنون روابط 2 کشور همسایه همواره دوستانه بوده و 2 کشور با داشتن روابط خوب و کاملا مناسب در تمامی سطوح به توسعه روابط همت گماشته‌اند.

انتهای پیام/

ضرورت اطلاع‌رسانی از اقدامات دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی

دسته بندی: دولت, اخبار کلی,
57 بازدید

خبرگزاری فارس: ضرورت اطلاع‌رسانی از اقدامات دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی

جلسه شورای اقتصاد ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد و پس از بحث و تبادل نظر، با ۱۲ درخواست مربوط به وزارتخانه های نفت، نیرو و کشور موافقت شد.


 

 

 

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فانوس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در این جلسه با تاکید بر لزوم افزایش اطلاع رسانی از اقدامات دولت در خصوص سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی گفت: باید افکار عمومی بیشتر در جریان عملکرد و اقدامات دولت برای تحقق و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قرار گیرد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به یکی از درخواستهای وزارت کشور مبنی بر احداث خط 2 قطار شهری تبریز خاطرنشان کرد: راه اندازی مترو در شهرهای مختلف اقدامی سازنده در تسهیل رفت و آمد مردم، صرفه‌جویی در مصرف سوخت و کاهش حجم ترافیک است البته باید برای اجرای این گونه پروژه ها حتی‌الامکان از ظرفیت‌ها و توانمندیهای داخلی استفاده شود.
جهانگیری همچنین برنامه وزارت نیرو برای افزایش بازدهی از طریق احداث بخش بخار نیروگاه‌های سیکل ترکیبی را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه سرمایه گذاری برای اجرای این طرح ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است گفت: بخش بخار نیروگاه های سیکل ترکیبی می‌تواند نقش موثری در صرفه‌جویی انرژی ایفا کند.
معاون اول رئیس‌جمهور اظهار داشت: سرمایه‌گذاری و برنامه‌های فراوانی بر اساس تبصره 2 بند ق قانون بودجه سال 93 در زمینه صرفه‌جویی انرژی به تصویب رسیده که عملیاتی کردن این مصوبات از اهمیت فراوانی برخوردار و اجرای آن نیازمند پیگیری جدی است زیرا این طرح‌ها می‌تواند نقش موثری در اشتغالزایی و رونق اقتصادی در کشور داشته باشد.
در این جلسه که وزرای نفت، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران نیز حضور داشتند، نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گزارشی مقایسه‌ای از فعالیت‌های شورای اقتصاد و تعداد جلسات برگزار شده در سال‌های 1392 و 1393 ارائه کرد.
در این گزارش به تعداد جلسات و مصوبات شورا در سال 93 که نسبت به سال قبل حدود دو برابر شده اشاره و اعلام گردید که 30 درصد از این مصوبات مربوط به سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و 70 درصد آن مربوط به درخواستهای دستگاههای اجرایی و مبالغ این مصوبات در مجموع بیش از 70 میلیارد دلار بوده است.
در این نشست همچنین برخی درخواستهای وزارتخانه های نفت، نیرو و کشور مطرح شد و پس از ارائه گزارش از جزئیات طرح‌ها و بحث و تبادل نظر در خصوص توجیهات فنی، اقتصادی و زیست محیطی آن، اصلاحاتی اعمال و سپس به تصویب رسید.
مشروح درخواستهای این سه وزارتخانه بدین شرح است:
وزارت نفت:
* اصلاح مصوبه شورای اقتصاد موضوع طرح توسعه میادین مشترک نفت و گاز سلمان که بر اساس آن میزان سرمایه گذاری و سقف استفاده از تسهیلات بیع‌متقابل در این طرح افزایش یافت.
* صدور مجوز انتشار 50 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت ریالی طرح های شرکت ملی نفت ایران در سال 1393 به منظور تأمین بخشی از اعتبارات مورد نیاز طرحها و پروژه ها.
* احداث دو عدد دولفین در ضلع شرقی اسکله P1 بندر پتروشیمی ماهشهر از محل منابع داخلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با سرمایه گذاری 29 میلیارد و 300 میلیون ریال.
هدف از اجرای این طرح، اجرای کار ایمن در بهره‌برداری از اسکله، پهلوگیری ایمن کشتی‌های بزرگ، کاهش زمان پهلوگیری و جداسازی کشتی‌ها، قابلیت ارتقاء پهلوگیری کشتی‌های با ظرفیت بالا، بهره‌وری بیشتر و کاهش هزینه‌های موجود و کاهش ضریب اشغال اسکله عنوان شده است.
* احداث یک پل ارتباطی برای اتصال و دسترسی به اسکله هایp5 ، p6 ،p7 از محل منابع داخلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با سرمایه‌گذاری 16 میلیارد ریال.
برقراری ارتباط بین خطوط اسکله‌های p4 با اسکله‌های p5 تا p7، سرعت‌دهی در ارتباطات و نقل و انتقال پرسنل بهره‌برداری و ماشین‌آلات تعمیرات، افزایش سرعت عمل در هنگام وقوع حوادث و آتش سوزی‌ها، کاهش هزینه‌های بهره‌برداری تعمیرات، افزایش بهره‌وری در عملیات بهره‌برداری، تمرکز و یکپارچگی در مدیریت اسکله‌ها و افزایش حجم انتقال مواد و محصولات صادراتی و تردد آسانتر بین اسکله ها از جمله اهداف اجرای این طرح است.
* طرح نوسازی 65 هزار دستگاه کامیون و کشنده فرسوده بالای 10 تن و دارای سن بالاتر از 35 سال با سرمایه گذاری: 2 میلیارد و 762 میلیون دلار.
از جمله اهداف این طرح می توان به ارتقای عملکرد حمل و نقل باری جاده‌ای کشور و صرفه جویی سوخت گازوئیل، صرفه‌جویی در مصرف سوخت، کاهش آلایندگی محیط زیست، بهبود شرایط اقتصاد، انرژی با کاهش واردات و یا امکان صادرات فرآورده‌های نفتی و نوسازی 65 هزار دستگاه کامیون و کشنده فرسوده اشاره کرد.
* طرح جایگزینی 140 هزار تاکسی فرسوده با تاکسی تمام گاز سوز با پیمایش بالا با سرمایه گذاری 635 میلیون دلار که صرفه‌جویی در مصرف بنزین، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و ارتقاء راندمان از طریق جایگزینی تاکسی جدید تمام گاز سوز از اهداف این طرح است.
*طرح اجرای خطوط لوله و تأسیسات مورد نیاز صادرات گاز به عراق از طریق روش BOT.
با سرمایه گذاری 2 میلیارد دلار.
اهداف این طرح نیز صادرات سالیانه حدود 14 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی به کشور عراق، افزایش سهم ایران در تجارت بین‌المللی گاز و افزایش تراز صادرات و واردات گاز طبیعی کشور عنوان شده است.
وزارت کشور:
*احداث خط 2 قطار شهری تبریز با استفاده از تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) با سرمایه گذاری: 600 میلیون دلار.
احداث فاز اول خط 2 قطار شهری تبریز به طول 10 کیلومتر، استفاده از انرژی پاک و ارزان، کاهش آلودگی محیط زیست، کاهش ترافیک، کاهش مدت زمان سفرها و توسعه شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری، افزایش جابجایی مسافر در راستای طرح جامع حمل و نقل شهری، صرفه جویی انرژی و ارتقاء ایمنی حمل و جابجایی مسافر از جمله اهداف مهم این طرح است.
*طرح خرید 1639 دستگاه اتوبوس شهری دیزلی با استفاده از تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) با سرمایه گذاری: 196 میلیون 800 هزار دلار که صرفه جویی در مصرف سوخت، افزایش سهم حمل و نقل عمومی، کاهش آلایندگی محیط زیست و ارتقاء سطح کیفی خدمات عمومی برای شهروندان از جمله اهداف اجرای این طرح عنوان شده است.
وزارت نیرو:
*طرح اجرای سد مخزنی «شیو» با استفاده از تسهیلات مالی خارجی ( فاینانس) با سرمایه گذاری: 861 میلیون یوان چین که با هدف اشتغال زایی و رفع محرومیت در منطقه اجرا می شود.
*طرح افزایش بازدهی از طریق احداث بخش بخار نیروگاه های سیکل ترکیبی با سرمایه گذاری 3696 میلیون دلار که افزایش راندمان نیروگاه های سیکل ترکیبی از طریق احداث بخش بخار، ایجاد معادل 5456 میلیون متر مکعب صرفه جویی سوخت سالیانه و کاهش شدت انرژی از جمله اهداف اجرای این طرح است.
*طرح انتقال نیروی برق مازندران با استفاده از تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) با سرمایه گذاری 1 میلیارد و 525 میلیون و 300 هزار یوان چین که با هدف پاسخ‌گویی به رشد فزاینده مصرف برق در استانهای گیلان و مازندران و تامین زیرساخت صنعت برق به عنوان اصلی‌ ترین مولفه توسعه پایدار اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

آغاز فعالیت مجدد خانه احزاب باتغییر اساسنامه یا تغییر نام/ نگاهمان به جریانات سیاسی برابر و یکسان ا

دسته بندی: دولت, اخبار کلی,
55 بازدید

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمدحسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور امروز بعدازظهر در نشست هم‌اندیشی خود با دبیرکل احزاب و تشکل‌های سیاسی طی سخنانی اظهار داشت: برای برگزاری این نشست هم‌اندیشی از 34 حزب دعوت کردیم که 26 حزب این دعوت را پذیرفته و در جلسه حضور یافتند.

وی با بیان اینکه در آینده جلسه مشترکی را با وزیر کشور خواهیم داشت افزود: در جلسه امروز 21 موضوع قابل بحث و برای پیگیری مطرح شد که این موارد را دسته‌بندی می‌کنیم و به عنوان تصمیمات جلسه امروز مشخص و خدمت تک تک کسانی که حضور یافتند می‌فرستیم.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به اهتمام جدی این وزارتخانه نسبت به آغاز مجدد فعالیت خانه احزاب گفت: امیدوارم در آینده نزدیک فعالیت خانه احزاب با تغییر اساسنامه یا تغییر نام با نظر خود احزاب آغاز شود.

مقیمی با تاکید براینکه ما در وزارت کشور به دنبال ایجاد نشاط سیاسی هستیم تصریح کرد: بنده از روز نخستی که این سمت را پذیرفتم سعی کردم نگاهم به تمام جریانات سیاسی نگاه واحد و برابری باشد زیرا اگر این دید و نگاه واحد وجود داشته باشد و احزاب احساس کنند از امنیت و پشتیبانی دولت به صورت برابر برخوردارند احزاب فعال‌تر خواهند شد.

انتهای پیام/

برگزاری انتخابات رایانه‌ای در 1500 شعبه اخذ رای/ ارائه پیشنهاد افزایش 12 نفری مجلس خبرگان

دسته بندی: دولت, اخبار کلی,
81 بازدید

 

                                                                                                                                                            

 

 

   

  خبرگزاری فارس: برگزاری انتخابات رایانه‌ای در 1500 شعبه اخذ رای/ ارائه پیشنهاد افزایش 12 نفری مجلس خبرگان

   

   

   

  به گزارش خبرنگارسیاسی خبرگزاری فارس، محمدحسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور امروز بعد از ظهر در حاشیه نشست هم‌اندیشی با دبیران کل احزاب و تشکل‌های سیاسی در جمع خبرنگاران پیرامون برگزاری انتخابات سال آینده به صورت الکترونیکی گفت: برگزاری انتخابات مجلس دهم و خبرگان رهبری به صورت الکترونیکی بستگی به اعتباراتی دارد که در اختیار وزارت کشور قرار می‌گیرد.

  وی در ادامه افزود:‌ما از نظر نرم‌افزاری و اجرای ماشینی کردن انتخابات مشکلی نداریم منتها اعتبار نیاز است و در صورتی که این اعتبارات در اختیار وزارت کشور قرار گیرد می‌توان این انتخابات را به صورت ماشینی برگزار کرد.

  معاون سیاسی وزیر کشور تصریح کرد: انتخابات سال آینده تاکنون مانند انتخابات سال گذشته انجام خواهد گرفت به طوری که 1500 شعبه اخذ رای انتخابات رابه صورت الکترونیک برگزار می‌کنند و به هر نسبتی که اعتبارات مالی به این وزارتخانه داده شود دستگاه‌های مورد نیاز خریداری شده تا انتخابات را به طور کامل الکترونیکی برگزار کنیم.

  مقیمی تاکید کرد: برای برگزار کردن انتخابات به صورت الکترونیکی به 300 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

  وی ادامه داد: دولت باید این اعتبار را در قالب پیشنهاد در لایحه بودجه 94 به مجلس می‌فرستاد تا به تصویب برسد که این موضوع در قانون برای سال آینده تصویب نشده مگر اینکه ما بتوانیم از اعتباراتی که در اختیار دستگاه‌های اجرایی و اعتبارات پیش‌بینی نشده استفاده کنیم تا انتخابات الکترونیکی برگزار شود.

  معاون سیاسی وزیر کشور تصریح کرد:‌ ما در این رابطه نامه‌ای را به معاون اول ریاست جمهوری و رئیس‌جمهور ارائه دادیم که اگر اعتبارات مورد نیاز تامین شود، بتوانیم انتخابات را الکترونیکی برگزار کنیم.

  مقیمی درباره پیشنهاد این وزارتخانه برای افزایش نمایندگان خبرگان رهبری گفت: نامه‌ای را با امضای وزیر کشور به هیأت رئیسه مجلس خبرگان ارائه دادیم که باتوجه به افزایش جمعیت نسبت به سال 60 حدود 12 نماینده به تعداد فعلی اعضای مجلس خبرگان اضافه شود.

  وی ادامه داد: ما پیشنهادات خود را اعلام کردیم که اگر مورد موافقت قرار گرفت ملاک عمل ما برای انتخابات آینده مجلس خبرگان خواهد بود.

  معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به تشکیل شدن استان البرز گفت: برای این استان دو نماینده پیشنهاد دادیم که در صورت تائید نهایی ملاک عمل ما در آینده خواهد بود.

  مقیمی همچنین با اشاره به گلایه برخی نمایندگان احزاب پیرامون تاخیر در صدور مجوز تشکیل احزاب در شهرستان‌ها و استان‌ها گفت: در جلسه اخیری که با وزیر کشور داشتیم، به مسئولان استانی تاکید کردیم که این مجوزها ظرف مدت دو ماه صادر شود که در همین رابطه تلاش می‌کنیم مدت زمان موجود برای فعالیت بهتر و بیشتر احزاب کاهش پیدا کند.

  انتهای پیام/

   

  تاریخ شروع ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری اعلام شد

  دسته بندی: دولت, اخبار کلی,
  65 بازدید

  به گزارش خبرگزاری فانوس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وزارت کشور در اجرای ماده 12 آئین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، نخستین اطلاعیه خود در خصوص این انتخابات را صادر کرد.
  بنابراین گزارش متن کامل این اطلاعیه از این قرار است:
  به آگاهی هم میهنان عزیز می رساند ثبت نام داوطلبان نمایندگی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از روز پنج شنبه بیست و ششم آذرماه نود و چهار آغاز و تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه دوم دی ماه نود و چهار به مدت 7 روز ادامه خواهد داشت و اخذ رأی در روز جمعه مورخ هفتم اسفندماه نود و چهار به عمل خواهد آمد.
  داوطلبان یا نمایندگان آنان که کتباً معرفی شده باشند، می توانند در مهلت تعیین شده به فرمانداریهای مراکز حوزه های انتخابیه (فرمانداری شهرستان مرکز استان) یا وزارت کشور مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
  شرایط انتخاب شوندگان هنگام ثبت نام به موجب ماده 3 قانون انتخابات مجلس خبرگان به این شرح است:
  الف- اشتهار به دیانت و وثوق و شایستگی اخلاقی
  ب- اجتهاد درحدی که قدرت استنباط بعض مسایل فقهی را داشته باشد و بتواند ولی فقیه واجد شرایط رهبری را تشخیص دهد.
  ج- بینش سیاسی، اجتماعی و آشنایی با مسایل روز
  د-معتقد بودن به نظام جمهوری اسلامی ایران
  هـ- نداشتن سوابق سوء سیاسی و اجتماعی
  همچنین براساس مفاد قانون انتخابات، موارد زیر به اطلاع می رسد:
  1- مرجع تشخیص دارابودن شرایط فوق، فقهای شورای نگهبان قانون اساسی می باشند.
  2- کسانی که رهبر معظم انقلاب صریحاً یا ضمناً اجتهاد آنان را تأیید کرده باشند، از نظر علمی نیاز به تشخیص فقهای شورای نگهبان نخواهند داشت.
  3- ضرورت ندارد که نمایندگان، ساکن یا متولد حوزه انتخابیه خود باشند.
  یادآوری می شود این اطلاعیه وزارت کشور در اجرای ماده 12 آئین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری صادر شده است که به موجب آن وزارت کشور پس از وصول دستور مقام رهبری مبنی بر انجام انتخابات خبرگان، موظف است حداکثر ظرف ده روز مراتب و تاریخ شروع ثبت نام داوطلبان را با استفاده از وسایل ارتباط جمعی به اطلاع مردم برساند.
  انتهای پیام/

  داعش کیست و چه اهدافی دارد؟

  27 بازدید
   
   

  مقاله ای در پایگاه اینترنتی العالم با عنوان داعش کیست و چه اهدافی دارد؟ منتشر شده که در آن به جزئیاتی درباره گروهک دولت اسلامی عراق و شام معروف به داعش اشاره شده است.


  به گزاش واحد مرکزی خبر ،‌ در پایگاه اینترنتی العالم آمده است : داعش در ماه آوریل سال 2013 میلادی تشکیل شد.

  داعش ابتدا این گونه معرفی شد که از ادغام بین « دولت اسلامی » وابسته به شبکه القاعده که اکتبر سال 2006 میلادی به وجود آمد و گروه تکفیری مسلح در سوریه معروف به «جبهه النصره » تشکیل شده است اما این ادغام را که ابو بکر بغدادی یکی از رهبران « دولت اسلامی عراق » اعلام کرد به سرعت از سوی جبهه النصره تکذیب شد.

  پس از گذشت دو ماه از این قضیه ایمن الظواهری رهبر شبکه القاعده دستور داد این ادغام ملغی شود اما بغدادی این روند را ادامه داد تا اینکه دولت اسلامی عراق و شام ( داعش ) به یکی از گروههای تروریستی اصلی تبدیل شد که در سوریه و عراق آدمکشی و ویرانگری می کند.

  داعش حروف اختصاری « دولت اسلامی عراق و شام» است اما در مناطق تحت کنترل داعش در سوریه از نام « دولت» برای داعش استفاده می شود و هرکس از کلمه داعش استفاده کند هفتاد و پنج ضربه شلاق مجازات اوست.

   

  ادامه مطلب

  مسلح شدن تنها راه مقابله با منطق زور رژیم صهیونیستی است

  18 بازدید

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یا انتقاد از ادامه سکوت سازمان های بین المللی در خصوص کشتار مردم غزه گفت: تنها منطق رژیم صهیونیستی زور و خون‌ریزی است و در پاسخ به آن تنها می توان منطق زور را به کار برد و به همین دلیل بود که امام راحل فرمودند این رژیم باید نابود شود.

  ادامه مطلب

  کاهش کیفیت برنامه های ماه مبارک رمضان در صداوسیما نسبت به سال های گذشته

  14 بازدید

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: صداوسیما باید به سمتی برود که برنامه های تولیدی ویژه ماه مبارک رمضان از بعد اجتماعی، معنوی، فرهنگی و حتی سیاسی نسبت به سال های قبل بهتر باشد به نحوی که خاطره ای بیاد ماندنی از این ماه برای خانواده ها بر جای بگذارد.

  ادامه مطلب

  خون تازه در شریان‌های محور مقاومت ضد صهیونیستی

  15 بازدید

  به گزارش گروه ترجمه صبح صادق آنلاین ـ پایگاه اینترنتی المانیتور 27 ژوئیه 2012 (۵ مرداد) در مقاله‌ای به سیاست‌های حزب‌الله در قبال جنگ غزه و اقدامات حماس در زمین‌گیر کردن ارتش رژیم صهیونیستی پرداخت و نوشت: حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله، در سخنرانی روز قدس در بیروت متعهد شد که از تمام ابزارهای خود برای حمایت از مقاومت فلسطین استفاده خواهد کرد. نصرالله گفت: «ما در حزب‌الله در کنار ملت و مقاومت فلسطین بدون استثنا ایستاده‌ایم. احساس می‌کنیم ما متحدان واقعی مقاومت فلسطین هستیم… پیروزی شما پیروزی ماست.» پیام نصرالله ممکن است بخشی از نزدیک‌تر شدن روابط حماس و حزب‌الله پس از دو سال آغاز اختلاف بر سر سوریه باشد.

  ادامه مطلب

  سوریه در سومین رمضان

  17 بازدید

  سرمقاله

   


  سوریه در سومین رمضان
  ماه رمضان امسال سومین ماه رمضانی است که مردم سوریه در وضعیت غیرعادی به‌سر می‌برند. در ماه رمضان اول سایه سنگین ناامنی و احساس شوم فرو رفتن کشور در جنگ داخلی زندگی آنها را از مدار عادی خارج کرد و در ماه رمضان دوم آنها شاهد بدترین وضعیت بودند. بسیاری از آنها از خانه و کاشانه آواره شده و یک یا چند نفر از افراد خانواده‌شان را از دست داده بودند. ماه رمضان دوم بیرحمانه‌ترین و وحشتناک‌ترین حقایق برای احساس شومی بود که در رمضان اول به این مردم دست داده بود. در ماه رمضان دوم تروریست‌ها با تصرف مهم‌ترین شهرهای سوریه به غیر از دمشق و دست زدن به هولناک‌ترین جنایات ضدبشری، در ترازوی بیم و امید، وزن کامل را به کفه «بیم» داده بودند تا آنجا که مردم روزهای سیاه‌تری را پیش‌روی خود مجسم می‌کردند، اما با حلول ماه رمضان سوم مردم احساس کردند، وضعیت نسبت به ماه رمضان سال گذشته (رمضان دوم) بسیار تغییر یافته و برخلاف رمضان سال گذشته، در رمضان امسال کفه «امید» به نفع مردم سنگین‌تر شده و به همت و مقاومت مردم و رشادت ارتش سوریه،

  ادامه مطلب