close
تبلیغات در اینترنت

تاریخ


 • "صائب تبریزی" شاعری درون گرا بود

  دسته بندي: تاریخ, اخبار کلی,
  8 بازديد
   
                                                                              "صائب تبریزی" شاعری درون گرا بود
  علیرضا بدیع صائب تبریزی را بر خلاف سعدی،‌شاعری درون‌گرا عنوان می‌کند.

   

  علیرضا بدیع،‌ شاعر در گفتگو با خبرنگار ادبیات باشگاه خبرنگارانگفت: از خصیصه‌های سبک هندی معمولا نازک خیالی و وارد شدن زبان عامیانه به شعر را بر می‌شمارند نقطه عطف این ویژگی‌های سبک هندی در شعر صائب است. 


  ادامه مطلب
  نظر
  فانوس
  سه شنبه 10 تير 1393

  اندیشه ورزی و حکمت در شعر صائب دیده می‌شود

  دسته بندي: تاریخ,
  20 بازديد
                                                               اندیشه ورزی و حکمت در شعر صائب دیده می‌شود
  زبان ساده و همه فهم صائب، شعر وی را به صورت ضرب المثل در زبان و ادب فارسی درآورده است.

   

  عباس براتی‌پور شاعر در گفتگو با خبرنگار ادبیات باشگاه خبرنگاران گفت: صائب تبریزی در شعر،‌ "سبک هندی" را انتخاب کرد و غزل‌های وی به سبک هندی است. او در شعر خود، بیشتر از مثل‌ها و حکمت‌ها صحبت می‌کند و شعرش از پند واندرز سرشار است.
   
  وی افزود: زبان ساده و همه فهم صائب تبریزی در شعر سبب شده بسیاری از اشعار وی به صورت ضرب‌المثل در زبان و ادب فارسی درج شود مرحوم قهرمان غزلهای صائب را در شش جلد فراهم کرده است.
   
  این شاعر ادامه داد: کلیات صائب تبریزی با مقدمه "امیری فیروزکوهی" منتشر شد ."امیر فیروزکوهی" در مقدمه کلیات صائب سبک هندی را تشریح می‌کند.


  ادامه مطلب
  نظر
  فانوس
  سه شنبه 10 تير 1393

  افتتاح‭ ‬اولین‭ ‬مجلس‭ ‬شورای‭ ‬اسلامی

  دسته بندي: تاریخ,
  8 بازديد

  انتخابات اولین دوره مجلس شورای اسلامی در فاصله یک سال پس از پیروزی انقلاب، در روز ۲۴ اسفند ۱۳۵۸ برگزار شد و در این انتخابات حدود ۱۱ میلیون نفر رأی دادند. گروهی از نمایندگان در‌‌‌ همان دور اول حائز اکثریت لازم شدند و گروهی دیگر به مرحله دوم رفتند. به این ترتیب با برگزاری مرحله دوم و انتخابات میان دوره‌ای مجموعاً ۲۶۳ نماینده به مجلس راه یافتند. با انتخاب نمایندگان، اولین دوره مجلس شورای اسلامی در روز سیزده رجب سال ۱۴۰۰ هجری قمری همزمان با میلاد امام علی(ع) (برابر با هفتم خرداد ۱۳۵۹) رسماً افتتاح شد.


  ادامه مطلب
  نظر
  فانوس
  دوشنبه 09 تير 1393

  بررسی مسائل فرهنگی (1)

  دسته بندي: تاریخ,
  11 بازديد


  چکیده

  فرهنگ مجموعه‌ای از پاسخ‌ها به نیازهای انسانی و اجتماعی است. نیازی که فرهنگ‌ها بدان پاسخ می‌دهند، نیاز به چیستی، چرایی و چگونه‌زیستن است. فرهنگ مجموعه‌ای از خصوصیات مادی و معنوی است که یک جامعه یا یک گروه اجتماعی را از دیگر جوامع و گروه‌ها متمایز می‌کند. بنابراین مقوله فرهنگ شیوه‌های زندگی، هم‌زیستی، نظامی‌های ارزشی، سنت‌ها و باورها را دربرمی‌گیرد. 

  برای ادامه مشاهده به ادامه مطلب بروید


  ادامه مطلب
  نظر
  فانوس
  پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393


 • ?