close
تبلیغات در اینترنت
سیاسی

داعش کیست و چه اهدافی دارد؟

26 بازدید
 
 

مقاله ای در پایگاه اینترنتی العالم با عنوان داعش کیست و چه اهدافی دارد؟ منتشر شده که در آن به جزئیاتی درباره گروهک دولت اسلامی عراق و شام معروف به داعش اشاره شده است.


به گزاش واحد مرکزی خبر ،‌ در پایگاه اینترنتی العالم آمده است : داعش در ماه آوریل سال 2013 میلادی تشکیل شد.

داعش ابتدا این گونه معرفی شد که از ادغام بین « دولت اسلامی » وابسته به شبکه القاعده که اکتبر سال 2006 میلادی به وجود آمد و گروه تکفیری مسلح در سوریه معروف به «جبهه النصره » تشکیل شده است اما این ادغام را که ابو بکر بغدادی یکی از رهبران « دولت اسلامی عراق » اعلام کرد به سرعت از سوی جبهه النصره تکذیب شد.

پس از گذشت دو ماه از این قضیه ایمن الظواهری رهبر شبکه القاعده دستور داد این ادغام ملغی شود اما بغدادی این روند را ادامه داد تا اینکه دولت اسلامی عراق و شام ( داعش ) به یکی از گروههای تروریستی اصلی تبدیل شد که در سوریه و عراق آدمکشی و ویرانگری می کند.

داعش حروف اختصاری « دولت اسلامی عراق و شام» است اما در مناطق تحت کنترل داعش در سوریه از نام « دولت» برای داعش استفاده می شود و هرکس از کلمه داعش استفاده کند هفتاد و پنج ضربه شلاق مجازات اوست.

 

ادامه مطلب

مسلح شدن تنها راه مقابله با منطق زور رژیم صهیونیستی است

17 بازدید

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یا انتقاد از ادامه سکوت سازمان های بین المللی در خصوص کشتار مردم غزه گفت: تنها منطق رژیم صهیونیستی زور و خون‌ریزی است و در پاسخ به آن تنها می توان منطق زور را به کار برد و به همین دلیل بود که امام راحل فرمودند این رژیم باید نابود شود.

ادامه مطلب

کاهش کیفیت برنامه های ماه مبارک رمضان در صداوسیما نسبت به سال های گذشته

13 بازدید

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: صداوسیما باید به سمتی برود که برنامه های تولیدی ویژه ماه مبارک رمضان از بعد اجتماعی، معنوی، فرهنگی و حتی سیاسی نسبت به سال های قبل بهتر باشد به نحوی که خاطره ای بیاد ماندنی از این ماه برای خانواده ها بر جای بگذارد.

ادامه مطلب

رحمانی فضلی: وزارت کشور در موضوعات سیاسی نقش

دسته بندی: سیاسی,
19 بازدید

رحمانی فضلی: وزارت کشور در موضوعات سیاسی نقش "داور" را دارد پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : وزیر کشور گفت: وزارت کشور طرفدار هیچ گروه سیاسی نیست و در موضوعات سیاسی دقت نمی‌کند و نقش داور را دارد. به گزارش تسنیم، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور امروز یک شنبه در نشست سراسری مشاورین استانداران و مدیران کل دفاتر امور بانون با بیان اینکه فعالیت‌های بانوان در استانداری‌ها نباید مجزا از سایر مسئولیت‌ها و فعالیت‌های استانداری‌ها باشد گفت: باید تلاش شود به مقوله بانوان در گروه‌های مختلف ورودی مناسب داشته‌باشیم و برنامه‌های خود را در این راستا اجرایی کنیم.

ادامه مطلب